V dňoch 20.- 24.Septembra 2017  organizovala Medzinárodná jazdecká federácia (FEI)  Majstrovstvá sveta v dvojzáprahoch 2017 v žrebčíne Lipica v Slovinsku. Medzi súťažné disciplíny patrila drezúra, maratón a jazda zručnosti.

Drezúra

Drezúra sa konala na ihrisku s rozmermi 40 x 100 metrov. Pri drezúre je dôležité, aby jazdci dodržali všetky figúry podľa pravidiel. Najdôležitejšia je elegancia koní a jazdcov. Rozhodcovia hodnotili jednotlivé drezúrne figúry a hodnotili ich od 0 do 10 bodov.

 Maratón

Maratón je rozdelený do 3 etáp. V prvej etape jazdia jazdci od 3 do 8 km. Potom klusom prejdú vzdialenosť približne jeden kilometer. Počas tejto etapy sú kone kontrolované veterinármi. Posledná etapa sa skladá z 8 prekážok.  Každá z týchto prekážok musí byť urobená na čas bez chyby.

Jazda zručnosti

V posledný deň majstrovstiev sa konala jazda zručnosti. Daždivé počasie znepríjemňovalo túto disciplínu a bolo to náročné pre jazdcov a pre ich kone.Rozhodcovia bodovali prejdenie 20 prekážok, na ktorých boli loptičky, ktoré jazdci nesmeli zhodiť. Pri tejto disciplíne bolo dôležité okrem splnenia časového limitu, nevynechať žiadnu prekážku a bez chyby ju prejsť. Za každú sekundu nad časový limit boli jazdci penalizovaní.

Toto je ukážkový obchod na testovacie účely. Objednávky nebudú vybavené. Do odvolania. Zatiaľ nás kontaktujte emailom. Za pochopenie ďakujem. Skryť