GPS lokalizácia a GPS sledovanie športovcov

 

Čo je GPS LIVE lokalizácia účastníkov?

Ide o naživo sledovanie GPS súradníc účastníkov (športovcov) na športových podujatiach, ktoré sú zachytávané (zaznamenávané) prostredníctvom vydaného GPS trackera s GSM sim kartou alebo pomocou osobného mobilného telefónu s GPS a mobilnými dátami s prihlásením do aplikácie Racemap s prideleným klúčom

Služí pre okamžité zobrazenie polohy športovca na mape. 

Racemap nám ponúka zároveň aj možnosť prehliadača a pustiť  si záznam z celého dňa. Rozhodcovia vedia využiť toto zobrazenie na kontrolu prechodu športovca celou traťou alebo povinnými bodmi prejazdu.

 

 

Referencie z už realizovaných podujatí

 • Beh hrebeňov Nízkych tatier GPS mapa so zobrazením LIVE a aj s vrituálnymi medzičasmi:

https://racemap.com/player/non-stop-beh-hrebenom-nizkych-tatier-2019-2019-06-30

 • Zobrazenie LIVE Prediktive pomocou systému raceresult pasive:

https://racemap.com/player/wizz-air-kyiv-city-marathon-2019-marathon-21-0975-km_2019-10-05

 • jednoduché zobrazenie čela a konca pretekov pre cyklistiku:

https://racemap.com/player/kemarsko–tatransk-cyklomaratn-2019-6-kolo_2019-06-23

 • cyklistika zobrazenie 2 s viacerými traťami:

https://racemap.com/player/tour-de-kukkonia-2019_2019-06-23

GPS Trackery – prenájom, predaj

Racemap GPS trackery sú pripravené na fungovanie s m2m Sim kartami. SIM karty využívajú najsilnejšiu dostupnú sieť , čím sa predlžuje výdrž batérie.

Manažment Multi trackerov: necháte zapnuté sledovanie všetkých Vašich trackerov priamo vo Vašom Racemap konte, súčasne naraz nastavíte viacero trackerov (bez SMS príkazov!), SOS oznámenia, indikácia stavu batérie, atď.

Presnosť GPSiek závisí od rýchlosti, GSM signálu. Treba rátam,že GPS trackery majú technické možnosti:

 • každých 5 s GPS snímanie a každých 10s posielanie GPS polohy na WEB,
 • priemerná výdrž batérie GPS trackerov je podľa zvoleného nastavenia pre 5s/10s 8-12 hodín, pri 3s/3s je cca 6 hodín, pri 20s/60s cca 20 hodín,
 • presnosť GPS súradníc je cca 20 m,
 • GPS sa nastavuje automaticky pomocou príkazov zo zákazníckeho konta Racemap.

Tracker funguje cez GSM a GPS akonáhle nie je GSM signál GPS tracker zapisuje záznamy polôh do pamäte zariadenia a pri opätovnom prihlásení sa na GSM/LTE zašle dáta s pamäte do mapy. Dané údaje sú pozerateľné cez player.

GPS tracker nefunguje správne v hustom lese, resp. veľmi husto zastavanom meste budovami, kde nie je možnosť konekcie GPS zariadení na satelity.

 

Hľadáte GPS lokalizáciu svojich účastníkov na Vašom športovom podujatí?

Spoločnosť Racemap sídliaca v Drážďanoch v Nemecku ponúka riešenie na mieru pre všetky outdoorové športy ako behy, maratóny, cyklistika, MTB a iné.

Vizualizácia mapy podujatia a LIVE sledovanie v mobile

Nielen výsledky ale aj vizualizácia na mape v osobnom mobile každého účastníka je zaujímavá. každý účastník si môže stiahnúť už spomenutú RaceMap APP. Tým pádom získava prístup k mape podujatia a prehľadu, čo sa na mape reálne deje. V tejto službe sa používajú mobilné telefóny účastníkov a jednoducho si zapnú svoje dáta, GPS lokalizáciu a aktivujú racemap APP.

Racemap APP do Vášho mobilu

aplikáciu je možné si stiahnúť z google play alebo app store. Po nainštalovaní Racemap APP do Vášho mobilu získate prístup nielen k tomu, že Vás vieme zobraziť na mape podujatia, ale zároveň získavate aj prístup k ďalším LIVE podujatiam a mapám na našom serveri.

 

Aké možnosti nám racemap ponúka? 

Vizualizácia lídrov na mape

V prvom rade hovoríme o jednoduchej službe zobrazenia prvej ženy a prvého muža na trati. Je to služba prenájmu GPS trackerov. Ide o službu, kde sú vydané 2 GPS trackery pre doprovod k lídrom na trati. táto služba je základná a najlacnejšia. Cena víde do 50,-EUR s DpH

K tejto službe Samozrejme možeme doplniť ľubovoľný počet GPS trackerov resp. rozdať ľubovoľný počet aktivačných kódov pre racemap APP v mobilných telefónoch Vašich účastníkov. Viac odsek racemap APP

Služby pre profesionálov

Medzi pokročilé používanie GSP trackerov u nás radíme:

 • Timing, čiže meranie časov účastníkov cez GPS polohu
 • Virtuálne medzičasy na mape
 • Data feed do DB napĺňanie zvolenej databázy GPS súradnícami LIVE z GPS trackerov na trati (napr. pre potreby TV grafiky, predictive)
 • Raceresult GPS riešenie – active transponder verzia 2 s aktivovaným GPS sledovaním priamo v čipe. Klik pre viac info TU.

 

V prípade záujmu nás kontaktujte na vytvorenie a zaslanie cenovej ponuky na mieru. Informácie nájdete v sekcii o nás.

Ďakujeme,

VIDEOCOM Štancel s.r.o - 987
Verified by MonsterInsights