DHL SereĎmaratón 2024

od | máj 13, 2024 | Cyklistika, Online výsledky, organizácia, Podujatia, Šport, Výsledky

Vzhľadom k tomu, že cyklistika každým rokom napreduje po celom svete a stáva sa čoraz obľúbenejším športom všetkých vekových kategórii je potrebné, aby sme v tomto trende pokračoval aj Sereďmaratón. Za posledné roky je príprava čoraz detailnejšia a začína takmer na ďalší deň po pretekoch. Technológie, servis, bezpečnosť a služby pre pretekárov každým rokom organizačný tím neustále inovuje. Trasa pretekov zostáva naďalej rovnaká s dĺžkou 116 km a obsahuje ako roviny, tak aj kopce. Pretekári prechádzajú 2 krajmi, 5 okresmi, prechádza sa 23 obcami a 2 mestami. Hlavným organizátorom pretekov je aj naďalej cyklistický klub ŠK Cyklo-Tour Sereď s podporou mesta Sereď a rôznych slovenských a zahraničných partnerov. Celá trať je zabezpečená dobrovoľníkmi, motorkármi, príslušníkmi štátnej a mestskej polície. Preteky sú zaradené v kalendári UCI čo im pridáva tiež na prestíži. Na štart sa okrem Slovákov postavili pretekári aj z daľších krajín ako sú Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko, Belgicko, Rusko, Anglicko, Rumunsko a Slovinsko.

Okrem hlavných pretekov sú organizované aj detské preteky s názvom Sereďmaratónik. Počet detí na týchto pretekoch medziročne stúpa a dnes sa ich počet blíži k 100. Deti môžu pretekať v rôznych kategóriách a vyhrať zaujímavé vecné ceny či už v detskej tombole, alebo v rôznych súťažiach.

Aj napriek tomu, že nás zakladateľ týchto pretekov Dušan navždy opustil (v roku 2018) v našich srdciach zostane naďalej. V tejto tradícii chceme pokračovať naďalej.

VIDEOCOM Štancel s.r.o - 987
Verified by MonsterInsights