Výsledky a detaily jednotlivých jázd z podujatia nájdete tu

Počas 3. júnoveho víkendu sa uskutočnili dňa 17.-19.6.2011 preteky pod názov Alpe adria championship a Cena Slovenska 2011 v cestných motocykloch na Slovakiaringu. Pretek začal v piatok tréningami a kvalifikačnými tréningami a pokračoval v sobotu kvalifikačnými tréningami a pretekmi a nedelu len pretekmi.

V sobotu pretek cz+sk 600 bol odmávaný červenou vlajkou po páde 2 jazdcov a znovu odštartovaný.  V druhom štarte sa v 5. kole sa v poslednej zátačke zrazili v hrôzostrašnej kolízií pri predbiehacom kúsku 2. jazdca v poradí zrazili prví dvaja v jazde. Našťastie všetko dopadlo s malými zraneniami bez vážnych následkov na zdravý. Ostatné triedy dojazdili bez pádov.

V nedelu ráno motocyklistov čakal zahrievací tréning a od 11:50 začali preteky najprv triedy 125 SP, 125 GP, SST 600, SST 1000, SSP, SBK.
pre ukážku vyrovnanosti pretekárov Vám ponúkame ukážku z cieľovej kamery, kde bol odstup medzi jazdcami 0,00001s.

V preteku 125 GP jazdci predviedli skvelý boj o 2.-4. miesto. Počas preteku líder preteku do 3 kola bolo č. 28, Karel HANIKA, ukázal ako je šport nekompromisný. Karel HANIKA, ktorý bol penalizovaný prechodom cez boxi a po prejazde boxami ešte sa ocitol na 3. mieste, ale v 5.kole padol a z preteku musel odstúpiť.

Krásnym divadelným predstavením jazdeckých schopnosti bola finálová jazda SST 1000, kde celý čas viedlo číslo 55 – Filla Michal a 2 kolá pred cieľom ho v poslednej zátačke prebehol svetoznámy šampión, jazdec s číslom 13- Andreas MEKLAU. O naozaj vyrovnanom poli svedčí aj to, že najlepší čas 2:06,829 dosiahol jazdec s číslom 77- Martin CHOY, ktorý skončil na treťom mieste.

Pri pretekových jazdách triedy SSP začalo v druhom kole pršať, a preto sa skvelé rozbehnutý pretek v 2. kole musel stiahnuť do boxov a opätovne odštartovať. 2. štart sa bral ako “wet race” (mokrý pretek) a to znamená, že jazdci môžu prezuť pneumatiky a v prípade dažďa sa preteká ďalej. Mokrý pretek má menej ostávajúci počet kôl z pôvodného preteku. V tomto prípade to bolo 8 kôl do konca. Pretek SSP nám ukázal množstvo krásnych predbiehacích manévrov.

Až v závere jazdy SSP sa začalo riadne bojovať o pozície. Rozhodol aj fotofinish na 17 a 18 pozícii v jazde SSP. Čipy pri 300kmh a rozdiele 0,0001 rozhodli inak ako kamera. Jazdci sa nemuseli dohadovať kto bol skôr :).

Vrchol dňa boli preteky SBK – superbike najsilnejšia trieda. Na štarte mená ako MEKLAU, FILLA, JUNOD predpovedali napívané preteky. Medzičasom prestalo pršať a trať bola suchá. Po štarte hneď v prvom kole bol ukrutný boj o prvú priečku medzi MEKLAUOM a FILLOM v tesnom závese JUNOD im dýchal na krk. Potom v priebehu 2. kola sa MEKLAU odpútal na rozdiel 2-4 sekund do konca. Bolo pekné sledovať aj súboje jazdcov na nižších priečkach.

Počas víkendu 17.-19.6.2011 sa na Slovakiaringu odišli naozaj veľmi dobré preteky, plné zaujímavých momentov.