V dňoch 20.- 24.Septembra 2017  organizovala Medzinárodná jazdecká federácia (FEI)  Majstrovstvá sveta v dvojzáprahoch 2017 v žrebčíne Lipica v Slovinsku. Medzi súťažné disciplíny patrila drezúra, maratón a jazda zručnosti.

Drezúra

Drezúra sa konala na ihrisku s rozmermi 40 x 100 metrov. Pri drezúre je dôležité, aby jazdci dodržali všetky figúry podľa pravidiel. Najdôležitejšia je elegancia koní a jazdcov. Rozhodcovia hodnotili jednotlivé drezúrne figúry a hodnotili ich od 0 do 10 bodov.

 Maratón

Maratón je rozdelený do 3 etáp. V prvej etape jazdia jazdci od 3 do 8 km. Potom klusom prejdú vzdialenosť približne jeden kilometer. Počas tejto etapy sú kone kontrolované veterinármi. Posledná etapa sa skladá z 8 prekážok.  Každá z týchto prekážok musí byť urobená na čas bez chyby.

Jazda zručnosti

V posledný deň majstrovstiev sa konala jazda zručnosti. Daždivé počasie znepríjemňovalo túto disciplínu a bolo to náročné pre jazdcov a pre ich kone.Rozhodcovia bodovali prejdenie 20 prekážok, na ktorých boli loptičky, ktoré jazdci nesmeli zhodiť. Pri tejto disciplíne bolo dôležité okrem splnenia časového limitu, nevynechať žiadnu prekážku a bez chyby ju prejsť. Za každú sekundu nad časový limit boli jazdci penalizovaní.

VIDEOCOM Štancel s.r.o - 987
Verified by MonsterInsights