V dňoch 25.-26.apríla 2015 sa v motokrosovom areáli v Šenkviciach uskutočnia majstrovstvá Európy v motokrose mládeže tried EMX65 a EMX85, ktoré sa uskutočnia spolu s ME seniorskej triedy EMX Open. V mládežníckych triedach severozápadnej zóny sa v Šenkviciach uskutoční tretie podujatie seriálu a v pre Open to bude druhé tohtoročné podujatie.

Organizátor M-Cross Šenkvice sa tak, ako v roku 2014 zhostil úlohy uskutočnenia tohto „troj“ Európskeho šampionátu v motokrose, ktorý je vrcholný podujatím tejto dynamickej disciplíny motocyklového športu v roku 2015 u nás. Na podujatí sa podľa prihlášok k dnešnému dňu očakáva účasť 102 jazdcov z 18-tich krajín Európy.

Práve počet prihlásených jazdcov je zárukou veľmi zaujímavých motokrosových zápolení ako tých najmenších motokrosárov v triede EMX65, ako aj ich o niečo starších kolegov v triede EMX85 jazdcov triede EMX Open, kde má početné zastúpenie i Slovensko. Domácu pôdu sa v tejto seniorskej triede podujalo využiť až 12 slovenských jazdcov, ktorí tak budú mať možnosť konfrontácie so zahraničím. Slovensko bude mať svojho jedného zástupcu aj v triede EMX65 – št.č.400 Nikolas Marek. Pôvodne sa mali na štart postaviť až dvaja slovenskí nádejní motokrosári, avšak zranenie Jakuba Popovicza ho vyradilo z bojov v Šenkviciach. Po dvoch podujatiach seriálu ME je na čele 65-tiek na vedúcom mieste Mikkel Haarup z Dánska pred Rickom Elzingem z Holandska a Christopherom Miillsom z Anglicka. Všetci traja sa predstavia cez víkend aj v Šenkviciach.

Obdobne aj v triede EMX85 sme mali mať až troch zástupcov, ale taktiež pre zranenie sa v týchto dňoch z podujatia odhlásil Krisztián Vincze-Dóka a tak sa v tejto triede predstavia dvaja Slováci Samuel Struk (# 411) a Márk Hárcsa (# 516). Samko Struk tento rok štartoval aj na prvých dvoch podujatiach seriálu v Holandskom Emmene a Nemeckom Lugau a v priebežnom poradí je na 29.mieste. Šenkvického podujatia sa i v tejto triede zúčastní kompletná vedúca trojica : 1. Constantin Piller (GER), 2. Kay Karssemarkers (NL), 3. Scott Smulders (GB).

Z 12-tich slovenských jazdcov tr.open štartoval na prvom podujatí v slovinských Breziciach len Matúš Lavo, ktorí je v priebežnom poradí na 20.mieste. Vedúcim jazdcom ME EMX Open je úspešný slovinský motokrosový jazdec Klemen Gerčak, ktorý sa tento víkend u nás nepredstaví, ale ďalší dvaja vynikajúci český motokrosári Petr Bartoš a Petr Michalec sú o.i. na štartovke aj v Šenkviciach.

Po sobotňajších voľných a meraných tréningoch podujatie vyvrcholí v nedeľu dvoma finálovými jazdcami v každej triede, pričom prvá finálová jazda je na programe o 12,30 hod.

Pevne veríme, že tento rok bude organizátorom z M-Cross klubu Šenkvice viacej priať ako v roku 2014, kedy dážď veľmi zdramatizoval hlavne jazdy mladých motokrosárov.

Oficiálne výsledky z pretekov majstrovstiev Európy 2015

Zdroj: TASR SMF

VIDEOCOM Štancel s.r.o - 987
Verified by MonsterInsights